OZON SAUNA

Kronik yorgunlunluklarda
Menşei bellli olmayan ağrılarda
Stress altında yoğun çalışmalarda
Kilo Problemlerinde

 • Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşayabilir hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer.Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür.
 • Ozon; atmosferin üst tabakalarındaki UVB ışınlarının oksijeni ozona çevirmesi ile oluşan, kendine has bir kokusu olan ağır bir gazdır. Bu oluşum oksijenin O1- O1 gibi ayrılıp,  O1’lerden bir tanesinin oksijen(O2) ile birleşmesi sureti ile  O3’e yani ozona dönüşümü ile meydana gelir. Kana geçtikten 3-4 saniye gibi kısa bir sürede aktif oksijene dönüşür. Ozonu ilk defa 1800 yılların sonlarına doğru Alman kimyager Christian Friedrich Schönbeın tanımlamıştır.
 • Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlak gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller.
 • Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır
 • Bir çok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmesine rağmen, aslında çok güçlü sağlığı geliştirici etkileri vardır. Binlerce yıldır insanoğlu buhardan benzer şekillerde faydalanmıştır. Romalılar, Hintliler, Türkler ve Finlandiya kültürleri, buharın öne çıktığı ve dünyaya yayıldığı kültürlerdir.
 • İmmün sistemi güçlendirerek astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden  hastalıkları tedavi eden, ayrıca vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan,vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir ozon sauna.
 • Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm  oluşmasını sağlar.
 • Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımını arttırır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Damarları temizler.
 • Kan ve lenf sistemini temizler.
 • Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır.
 • Bağışıklık sistemini arttırarak ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarında direnci arttırır.
 • Kaslarda biriken laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.
 • Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir.
 • Hormon ve enzim üretimini normale döndürür.
 • Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar.
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Depresyon ve anksiyeteyi ferahlatıcı etkisi vardır. Adrenalini okside ederek  genel  bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.
 • Daha ilk seansta gevşemiş ve rahatlamış olduğunuzu hissetmenizi sağlar.
 • Her seansta yaklaşık 400-650 kalori kaybederek ve yağ dokusu yıkımı sağlayarak  sağlıklı zayıflama sağlar.
 • Ozon Sauna uygulaması vucut sterlizasyonu için 1 seans da olabilir.Ama optimum fayda için en az 10 seans olmalıdır.
 • Maksimum fayda için önerilen 15 seanstır.Toplu seanslar sonunda her 4 ayda bir defa Ozon Sauna yaptırmanız önerilir.
 • 10 seans sonra ise enerji seviyesindeki fark edilebilir artışı ve ne kadar berrak düşünebildiğini görebilir. Seansların aralıkları ne kadar yakın tutulursa o kadar çabuk sonuç alınması muhtemeldir.
 • Önerilen haftalık 3 seans olmalısıdır.
 • Seans süresi 40 dakikadır.Kişinin durumuna göre 33 derece ile 43 derece arası sıcaklık verilir.
 • Dirençli Bir Vücut İçin
  Genellikle yanlış anlaşılmakla beraber, ateş hep bir hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Halbuki, ateş vücudun iyileşme tepkilerinden birisidir. Sauna da daha çok suni ateş olarak adlandırılabilir.  Ateş esnasında, vücudun bağışıklık sistemi uyarılırken, bakteri ve virüslerin büyümesi yavaşlamaya zorlanmış olur. Beyaz kan hücrelerinin üretimi ve kan dolaşımına salınım oranları artar ki bunlar bağışıklık sisteminin öncelikli ajanlarıdır. Antikorların oluşumu hızlanır ve interferon üretimi de buna bağlı olarak artmış olur ki, güçlü kanserle mücadele özelliklerine sahip anti-viral bir proteindir.
  Bağışıklık sisteminin uyarılmasından ayrı olarak, ateş, istilacı mikro organizmaların çoğalmasını yavaşlatır. Örneğin 40 C polio virüsünün üreme hızı 250 kat azalırken 41.1 C derecede pnömokok (zatüreden sorumlu bakteri) yok olur.
  Daha önce belirttiğimiz gibi oksijenin bağışıklık sitemi hücreleri ile maddelerinin salınımı üzerindeki etkisiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla mücadelesinde yardımcı olur ve iyleşme potansiyelini arttırır.
 • Kaslar ve Kronik Yorgunluk için:
  Kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş, zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız iyileşme için ozon sauna oldukça etkili olacaktır.
 • Kalp-Damar Sistemini Düzenlemek İçin:
  Ozon Sauna, kardiovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kardiovasküler sisteme stressiz bir antreman yaptırır.
 • Lenfatik Sistem İçin:
  Ozon sauna  ter bezlerini uyararak terlemeyi arttırma yolu ile lenfatik sistemde birikmiş. Toksinleri, ağır metalleri, kimyasal maddelerin atılmasını hızlandırarak böbreğe yardımcı olur. Toksinleri okside ederek, deri, akciğer, böbrek ve kolon yolu ile atılmasını sağlar. Böbrekten 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini , saunada terleme yolu ile 40 dakikada yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev ozon-sauna’sını önermektedir.
 • Temiz ve Hijyenik Bir Cilt İçin:
  Ozon, virus bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Sağlıklı deriden kastedilen, sıkı ama elastik, aynı zamanda parlayan deridir. Isı ve buhar ,damar genişlemesini sağlayarak   lokal kan dolaşımını arttırır. Kan ,lenf ve deri hücrelerine nüfuz eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Pürüssüz ve temiz bir cilde sahip olursunuz.
 • Yaşam Standartınızı Yükseltmek İçin:
  Her şeye rağmen kana akciğerlerimizden geçen oksijen az olabilir ya da beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. İşte bu durumlarda oksijen(Ozon) tedavisi çok önemlidir. Kanın direkt oksijenlenmesini arttıran ozon tedavisi en ideal ve doğal yoldur. Batıda özellikle Almanya da işadamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerde kullanılan ozon konsantrasyonu ve belleği arttırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.
 • Yaşlanmayı Geciktirmek İçin:
  Oksijen, aynı zamanda “serbest radikal” denilen, elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Serbest radikaller, buldukları dokularla birleşerek, onları fonksiyonlarını yapamaz hale getiriyor. Bu etki 30 yaşında başlıyor, 40´lı yaşlarda artarak ilerliyor ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak farkedilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor. Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir. Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı, hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi en iyi ozon tedavisi ile giderilebilir.
 • Kanserin Tedavisine Tamamlayıcı etki olması İçin:
  Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında  kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr.Warburg’a göre; vücuttaki “onkojen”ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılarak kanseri başlatmaktadır. Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır(anaerobiosis). Normal hücreler oksijene gereksinme duyar iken, kanser ve mikrop hücreleri oksijensiz yaşayabilir.Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlandığında, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu,tümör hücrelerinin öldüğü ve yayılmalarının azaldığı tespit edilmiştir.Ayrıca saunadaki sıcaklık ile kanserin ısı(hipertermik) tedavisi sağlanır. Kanser hücreleri sıcak ortama oldukça dayanıksızdır. Özellikle tümör cilt boyunca yayılıyorsa tümör hücreleri kolaylıkla yıkıma uğrarlar. Ozon sauna ile tümörün oksijen ve ısı ile yok edilmesinin kolaylaştığı bilimsel olarak ispat edilmiştir.
 • İlk seansa gelmeden önce keseleme ile iyi bir banyo önerilir.
 • Öncesi ve sonrasında bol sıvı tüketilmelidir.
 • Seanslardan sonra 24 saat içinde duş alınmamalıdır.
 • Yüksek tansiyon hastaları ,Vucunda pil olanlar,Favizm olarak adlandırılan hastalıkta, ileri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı rahatsızlığı (kanama pıhtılaşma hastalıkları ) ,Hekimlerimizin onaylamadığı hastalar Ozon Saunadan faydalanamaz.

Diğer Hizmetler

NLS Sağlık diğer hizmetleri

Ozon üretim teknolojileri canlıların doku ve hücrelere ihtiyacı olan oksijeni en etkili şekilde sağlayan ve toksinleri yok eden bilinen en güçlü tedavilerden biridir.

(HİGH INTENSİTY LASER THERAPY – HILT)

Vücudumuzda oluşan bazı sinyaller kan akımı ile trombosit ve diğer bileşenlerin yaralanma yaralanma bölgesine ulaşmasını sağlarlar.

Akupunktur, vücudumuzdaki tanımlı noktalara iğneler batırılarak uygulanan geleneksel ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Bugüne kadar tespit edilmiş kayda değer hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!